Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Przebywamy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Damy radę to uchwycić każdego dnia, lustrując tv, wędrując po Sieci i analizując bieżącą prasę. Z każdego miejsca napastują nas oferty marketingowe, które to zachęcają do kupna nowego auta lub nowoczensego telewizora. To co jeszcze rok temu było ostatnim krzykiem technologii, w tej chwili jest już stare. W jaki sposób jesteśmy w stanie coś zakupić jeżeli nasze wynagrodzenie na to nie pozwala. Kapitalnym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.


W tej chwili jesteśmy wstanie zadać wątpliwość „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od pozostałych artykułów finansowych, które są proponowane na naszym rynku usług pożyczkowych”? Fundamentalnym pojęciem w tym przypadku jest termin oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż przeważnie jeśli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to będziemy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle istotne, że na tego rodzaju dokumencie widnieją możliwe obciążania (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym zajęcia komornicze. W przypadku gdy bank zobaczy tego rodzaju informację to oczywistym jest, iż kredytu w żadnym wypadku nie udzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które to nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swego przychodu (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego rodzaju są oferowane na ogół przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. firmy chwilówkowe.