Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to idealny środek żeby w dość okrojonym czasie osiągnąć pokaźną sumę pieniędzy. W ostatnim czasie stały się one coraz w wyższym stopniu wzięte a krąg usatysfakcjonowanych nabywców wzrasta w stabilnym tempie.

Jakiego rodzaju wytyczne wskazane jest osiągnąć aby uzyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności należy określić, że wskazane jest być właścicielem ustalonej części obszaru tj. parceli. Nasze uprawnienie do nieruchomości winno być ustalone aktem notarialnym a w kategorii II ksiąg wieczystych winniśmy figurować jako jedyni posiadacze (w przypadku gdy jest paru współwłaścicieli to potrzebna jest ich akceptacja przy spisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza okoliczność to takowa w której parcela nie jest obciążona żadnym prawem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV ksiąg wieczystych).


Od wyceny zastawianej posiadłości zależy ostatecznie kwota udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to parcela budowlana to jej wartość jest stosunkowo większa niż np. gruntu rolniczego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wartości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest równie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna ponieważ do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron uzyskuje gwarancję, że wszystkie sprawy od strony prawniczej zostaną przeprowadzone z właściwą starannością.