Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która choćby raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której to w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo informujący skrót zaczerpnięty z nomenklatury bankowej, który to przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wyłuszczyć te naczelne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, jaka została powołana do życia przez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki uczyniły banki tak by strategia kredytowa była przeprowadzana na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której dostęp mają jedynie banki. Trafiają do niej adnotacje o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy ustalonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to zdobywamy za ustalone czynności.
pozyczka hipoteczna
Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość pozyskać bez analizy informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Taką ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swych zobowiązań i bardzo często mają dostrzegalne opóźnienia. Powinno się tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.
kredyty i pozyczki pozabankowe