Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która to chociażby raz w całym swoim życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii bankowej, który to zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik. Ta witryna http://www.kiwibox.com

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wyłożyć te fundamentalne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest organizacja, która została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki aby strategia kredytowa była przeprowadzana na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której to wejście mają wyłącznie banki. Wchodzą do niej dane o tym, że staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy ustalonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które otrzymujemy za określone działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość otrzymać bez oceny informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dosyć często mają zauważalne opóźnienia. Wypada tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.